سوالات متداول

بر اساس آزمایشاتی که  در آزمایشگاه ویروس شناسی امیرآباد(آزمایشگاه همکارسازمان غذا و دارو) بر طبق پروتکل ISO 18184 بر روی ویروس کرونا انجام شده است میزان غیرفعال سازیSARS-CoV-2 را بیش از 99٪ بر روی پارچه های مورد استفاده در ماسک های تکمیل شده با تکنولوژی زینکوتک نشان داده است. پیش بینی می شود عملکرد حتی قوی تر باشد ، که آزمایشات تکمیلی در این زمینه ادامه دارد.

ویروسها و از جمله ویروس کرونا دارای اندازه ای بین 80 تا 140 نانومتر میباشند. بسیاری از ماسک های موجود در کشور با توجه به اندازه ی نانومتری این موجودات توانایی فیلتراسیون کامل آنها را ندارند.همچنین ویروسها به مدت 7 روز بر روی پارچه ماسک های معمولی می توانند زنده بمانند و بیماری زایی کنند.

تکنولوژی زینکوتک با قدرت کشندگی بیش از 99%  می تواند انواع ویروس ها را که در تماس با سطح ماسک قرار میگیرند در عرض چندین دقیقه نابود کند.بر این اساس علاوه بر افزایش قدرت فیلتراسیون ماسک ها هر ویروسی که در تماس با سطح آن قرار بگیرد از بین میبرد.

همچنین در ماسک های معمولی به علت رطوبت و گرمای تنفس شرایط برای رشد انواع باکتری ها و قارچ ها فراهم می باشد که در نتیجه ی آن در بسیاری از این ماسک ها بوی نامطبوع ایجاد میشود .تکنولوژی زینکوتک اجازه رشد به باکتری ها و قارچ ها را نداده و از آلودگی میکروبی و بو گرفتن ماسک ها جلوگیری می کند.

مواد ضد ویروسی به کار برده شده در این ماسک ها ماهیت سمی برای سلول های بدن انسان ندارد. همچنین تنها لایه ی بیرونی ماسک ها با فناوری زینکوتک تکمیل گردیده است  که بر اساس تست های آزمایشگاهی انجام شده هیچ گونه رهایشی بر اثر تنفس در این گونه ماسک ها گزارش نشده است.

خیر.در فاز اولیه فناوری زینکوتک در تکمیل انواع پارچه های نبافته با گرماژهای مختلف مورد استفاده در ماسک ها،انواع البسه های بیمارستانی،کاورهای یک بار مصرف و گان ها  استفاده می شود. اما با توجه به ماهیت معدنی مواد و پتانسیل کاربردی آن در از بین بردن رنج وسیعی از انواع میکروارگانیسم ها قابلیت استفاده در صنایع مختلف از جمله رنگ های آنتی میکروبیال،انواع فیلتر های تصفیه هوای خانگی و بیمارستانی،انواع پارچه های بافته شده،کفپوش ها و … را دارا می باشد که در فازهای بعدی در همکاری با صنایع مختلف این امر محقق خواهد شد.

در حمام ها ، آشپزخانه ها ، کلینیک ها ، مطب های دندانپزشکی ، مراکز مراقبت های بهداشتی ، بیمارستان ها ، دفاتر پزشکی ، امکانات مرتبط با پزشکی ، خانه سالمندان ، اتاق های بیماران ، مراکز مراقبت روزانه ، مهد کودک ها ، کافه ها ، کافه تریاها ، فروشگاه های رفاهی ، رستورانها کار می کند.ذخیره سازی مواد غذایی ،  آشپزخانه های نهادی ، رستوران ها ، اماکن ورزشی ، ساختمان های اداری ، موسسات آموزشی  ، رختکن ها ، کارخانه ها ، هتل ها ، تاسیسات نهادی ، رختکن ، متل ها ، اماکن عمومی ، اتاق های استراحت عمومی ، مدارس ، دانشگاه ها ، هواپیماها ، آمبولانس های، فرودگاه ها ، قایق ها ، اتوبوس ها ، اتومبیل ها ، وسایل نقلیه اضطراری ، خانه های سیار ، کشتی ها ، تاکسی ها ، تریلرها ، قطارها و پایانه های حمل و نقل.