درباره ما

داستان ما

جرقه استارتاپ زینکوتک از یک شب سرد زمستانی در 24 اسفند 1398 خورده شد. موقعی که ویروس کووید تازه به کشور وارد شده بود و همه ما نگران و مضطرب از آینده ای نامعلوم و فاجعه انسانی که داشت بوقوع می پیوست. متاسفانه ویروس کرونا در حال تاخت و تاز بود و جان هموطنان مون رو یکی یکی میگرفت. این اتفاقات ناگوار ما رو خیلی تحت تاثیر قرار میداد و از اونجا بود که حمید و پریسا، که هر دو فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد بودند و سالیان درازی در زمینه نانوتکنولوژی فعالیت داشتند، دست بکار نوشتن ایده ای بر مبنای یک طرح قدیمی شدند. ایده ای که اگه جامه عمل به تن میکرد میتونست جون بسیاری از آدمها رو نجات بده.

خلاصه اینکه، این دو نفر از طریق یکی از دوستان خود با مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (آیکن) آشنا شدند. این مرکز جایی بود که میتونست خونی تو رگ های استارتاپ ما تزریق کنه. پس از مکاتبات اولیه و برگزاری جلسات متعدد در مورد ایده استارتاپ زینکوتک و تهیه نقشه راه، قلب زینکوتک شروع به تپیدن کرد. آزمایشات شبانه روزی و مطالعات بی وقفه تیم توسعه دهنده، چالش های فراوان و موانع سخت پیشرو ما رو از حرکت به سمت هدفمون باز نداشت. سرانجام پس از یک سال تلاش بی وقفه محققان زینکوتک موفق به تهیه پوشش آنتی میکروبیال با عملکرد بسیار عالی بر روی ویروس کرونا و انواع باکتری های خطرناک شدند.

اکنون زینکوتک بعنوان برندی از شرکت دانش بنیان سپنتا مهر ماندگار با عقد قرارداد با یکی از تولید کنندگان مطرح ماسک های محافظت فردی در صدد عرضه تکنولوژی فناورانه خود برای تولید ماسک های کشنده ویروس و باکتری برای اولین بار در ایران میباشد.

این تنها آغاز راه ما در زمینه بکارگیری تکنولوژی ضد میکروبی زینکوتک در کابردهای مختلف آن میباشد. امید است که با این شروع قدمی هر چند کوچک در مسیر حفاظت از جان انسانها در مقابل عوامل خطرناک بیماریزا از جمله ویروس کووید برداشته باشیم.

زینکوتک

تیم ما

حمیدرضا رضائیان مهر

مدیرعامل و هم بنیانگذار

کارشناسی مهندسی مواد- سرامیک از دانشگاه تبریز

فارغ التحصیل MBA گرایش استارتاپ از دانشگاه تهران

بیش از 10 سال سابقه تحقیقاتی در زمینه فناوری نانو

بیش از 15 سال سابقه مدیریتی و اجرایی

پریسا افسری

رئیس هیئت مدیره و هم بنیانگذار

کارشناسی ارشد مهندسی مواد- سرامیک از دانشگاه علم و صنعت

بیش از 15 سال سابقه تحقیق و توسعه در زمینه فناوری نانو

بیش از 10 سال سابقه اجرایی